iletisim@gonullerdebirlikvakfi.org.tr
0 (312) 312 18 88
BAĞIŞ YAP

Amacımız

etkinliklogo

Muhsin Yazıcıoğlu’nun ifade ettiği gibi; “Şimdi bakın! Yoldan geliyoruz. Şimdi yine yola gideceğiz. Hiçbirimizin garantisi yok. Şurada ayakta duranın da, oturanın da garantisi yok. Ruh, bir saniyeliktir. “Püf” dedi mi bir soluktur. Bunun da nereden geleceği, nasıl geleceği, ne şekilde yakalayacağı belli değil. Bir saniyenize bile hakim değilsiniz. Bir saniyenize bile hakim olamadığınız, hükmedemediğiniz bir hayat için, bir dünya için bu kadar fırıldak olmanın anlamı yoktur.

Düz yaşayacağız.

Düz duracağız.

Düz yürüyeceğiz.

Dik duracağız.

Doğru gideceğiz.

Allah’ın izniyle hayatım boyunca hep böyle gittim. Bundan sonra da böyle gideceğiz.” ifadesinde belirtilen anlayışa uygun insanlar yetiştirmek amacına matuf olarak;

Muhsin Yazıcıoğlu’nun düşünce yapısı ve ülküsünü de kapsayacak şekilde; devlet, millet, ekonomi, sosyal ve siyasal hayat, bilim, kültür, milli ve evrensel politika, sağlık, sanat, milli ve manevi değerler gibi hususlarda geliştireceği, yayacağı fikirlerin, toplum tarafından kavranmasını sağlamak, araştırmalar yapmak, yapılmış araştırma ve derlemeleri yayınlamak, ülkemiz ve dünya kamuoyunu bilgilendirmek.

Ülkemize ve insanlığa katkı sağlayacak kişilikli, bilgili ve eğitimli insanlar yetiştirmek, eğitim ve sağlık kurumları açmak, kurulu bulunanlara iştirak etmek, işletmek.

Muhtaçlara ayni ve nakdi yardımlar yapmak, başarılı ve ihtiyaç sahibi öğrencilere her türlü karşılıksız burs vermek gibi faaliyetlerde bulunmaktır.